E thotë shkenca, ja pse rrini shumë në Facebook

Shkencëtarët kanë zbuluar se pse qëndroni gjithmonë në Facebook. Dhe kjo ndodh, pavarësisht se si ndihesh, të bën mirë të shkosh aty, thotë studimi...

WhatsApp po bën një ndryshim që mund të jetë shqetësues

WhatsApp ka vendosur t’i nënshtrohet një ndryshimi të madh. Aplikacioni i mesazheve, i cili është në pronësi të Facebook, po paraqet një sërë veçorish...

Yahoo shuhet, tani do të quhet Altaba

Nëse ju kujtohet, vitin e kaluar Verizon është pajtuar ta blejë kompaninë Yahoo për një shumë prej 5 miliardë dollarësh.   Ndërkohë që marrëveshja duket të...

Komunikimi njerëzor tru më tru së shpejti realitet

Imagjinoni një botë ku komunikimi verbal nuk është më i nevojshmë, një shoqëri ku komunikimi normal është telepatia dhe ku njerëzit flasin mes tyre...

Instagrami sjell ndryshimin e shumëpritur

Një ndër veçoritë unike të Instagramit ishte se kur postonit video live ato zhdukeshin menjëherë pas mbylljes së transmetimit. Ndryshe nga Facebooku apo Periscopi, ku...

Ja çfarë domethënie ka kjo lule në Facebook (Foto)

Disa muaj më parë, rrjeti social Facebook ndryshoi reagimet për një status apo një foto.   Në fillim thjesht mund të klikoje opsionin ‘Pëlqej’ ose ‘Like’,...

Vjen BMW Seria 6 Gran Turismo, me tiparet sportive M Performance (Foto)

Në BMW tashmë është bërë zakon që fillimisht të lansohet modeli standard e pastaj, pas disa javësh, modeli me tiparet sportive M Performance. BMW seria...

Ja sa shqiptarë kanë facebook, ku renditemi në Evropë

Rrjetet sociale po bëhen pjesë e përditshmërisë për një pjesë të madhe të shqiptarëve, sidomos të rinjve. Të dhënat e fundit të Internetworldstat tregojnë...

Këto janë çmimet e iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus (Foto)

Apple ka prezantuar sot tre telefona të rinj të mençur: iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus. Dy prej tyre, iPhone 8 dhe iPhone...

”Ford Fiesta” festoi 40 vjetorin

Kompania automobilistike Ford Fiesta sot festoi 40-vjetorin e ekzistencës së saj në treg. Drejtori i përgjithshëm i Mi-da Grand Motors  për Maqedoni, Driton Zairi,...

Postimet e fundit