Rusia prezanton celularin e ri inteligjent

Prodhuesi i njohur rus i smartfonëve, Yota Devices, ka lëshuar në treg zyrtarisht pasardhësin e smartfonit të saj YotaPhone 2. Smartfoni i ri, YotaPhone...

Tani mund të dërgoni para me aplikacionin e Skype dhe PayPal

Skype dhe PayPal kanë njoftuar sot integrimin e shërbimeve të tyre përkatëse. Kjo vlen për aplikacionet mobile të Skype për Android dhe iOS, në...

Kina do të ndalojë prodhimin e veturave të naftës

Pas Britanisë dhe Francës, edhe Kina planifikon të ndalojë prodhimin dhe shitjen e automjeteve me naftë. Zv.ministri kinez i Industrisë njoftoi se Kina, tregu...

Zbulohet “Super Bisha” Range Rover 2018

Zbulohet “Super Bisha” Range Rover 2018 Një video e Rang Roverit të ri 2018 ka rrjedhur online para debutimit të tij zyrtar. Në video shihet se...

Kjo është vetura më e shpejtë në botë

“Hennessey Venom F5”, e cilësuar si makina më e shpejt në botë u prezantua ditën e djeshme në Panairin e SEMA. Marka teksane do të...

Fantastike, kjo veturë nuk niset nëse shoferi është i dehur (Video)

Prodhuesi spanjoll SEAT, ka ngritur sigurinë në nivel shumë të lartë, në veturën e re Leon Cristobal. Fillimisht, shoferi duhet të bëjë testin e alkoolit...

Samsung nis prodhimin e UFS së parë 512 Gb për pajisjet mobile të gjeneratës...

Samsung Electronics Co., Ltd., lideri botëror në teknologjinë e avancuar të memories, njoftoi sot se ka filluar prodhimin masiv të USB Flash Drive (eUFS)...

Rritet numri i shqiptarëve që përdorin internetin nga celularët

18.4 % u rrit numri i përdoruesve të internetit nga rrjetet celulare në tremujorin e tretë të këtij viti. Sipas statistikave të Autoritetit të...

Funksionet sekrete të celularëve pa të cilat nuk mund të jetoni, 6-ta mund t’ju...

Smarphonët kanë arritur që të pushtojnë tregun dhe përditshmërinë tonë dhe disa prej opsioneve të tyre na e bëjnë jetën më të lehtë. Megjithatë ka...

Cilët telefona të mençur do të lansohen më 2018

Nuk mund të thuhet sigurt se kur modelet e telefonave të mençur do të dalin në shitje për vitin 2018, duke pasur parasysh se...

Postimet e fundit