Profesoresha dhe opinionistja e njohur. Znj.Adelina Marku ,në një status të sajin në fejsbuk ka komentuar akuzat e ditëve të fundit ndaj kryetarit të RDK-së Vesel Memedi, që kanë ardhur nga një grup i ngushtë i krysësisë së po kësaj partie. Ja reagimi inplotë:

Mbi insinuatat se ish kolegu im ne UEJL mund te qenkerka i sherbimeve sekrete?!?!?!? (Boll me kete retorike kompleksesh t’paaftesise o burrani!)

Jane te rrezikshem ata qe bejne zullumin dhe terhiqen ne pafajesi! Zullumngritesit duhen te kene mbamendje … e te mbajne pergjegjesi pik per pike!

Pafajesia eshte Hyjnore, zullumberesit le mos i konkurojne Zotit tek shtirren te pafajshem, vetem Zoti eshte i pafajshem! (Prandaj , edhe une jam me faj, por zullum me ndergjegje nuk te bej! Kjo eshte jo-morale, nuk eshte garre!)
Kujdes nga zullumberesit , tani ngadale do iu bien maskat …Mjafton te mendoni me thelle, me objektivisht! Ah edhe po, le te jem une e para qe do e them , Vesel Memedi mund te jete cdo gje por vetem njeri i sherbimeve JO!…
Prandaj, mjaftni me te ketilla insinuatash klyshesh…tek po i shpallni garre pafajsise ! Nuk vritet lideri ”me plumba qorre”! Bukeshkelja eshte mortore!

Me vjen keq, por RDK-ja do peson keq tek mundohet te na binde keq! Ose me mire, RDK pesoi keq qe sot!

Adelina Marku

©Fol.mk