Skuadra e Barcelonës është kualifikuar në gjysmëfinale të Copa del Rey.
 
 Barcelona ka fituar edhe në ndeshjen e kthimit ndaj Bilbaos, për tu kualifikuar në gjysmëfinale të Copa del Rey, me rezultat të përgjithshëm 5:2 nga të dy takimet.

Katalunait e fituan ndeshjen e dytë 3:1, ndrërsa sfida e parë në San Mames ishte mbyllur 2:1 në të mirë të katalunasve.

Suarez, Pique, dhe Neymar realizuan për Barçën, ndërsa Williams për Bilbaon.

https://youtu.be/8L2TAtYpIiw?t=2