Behrami: Petkoviçin, nuk dua ta takojë

Valon Behrami e ka përsëritur edhe njëherë zhgënjimin e tij për mënyrën se si u pensionua nga Kombëtarja e Zvicrës.Ylli kosovar vazhdon të jetë...

Historike: Një gjyqtare femër do ta ndajë drejtësinë në finalen e Superkupës së Evropës,...

UEFA vazhdon të bëjë ndryshime të shumta në shumicën e kompeticioneve. Derisa, ai që është bërë zyrtar, ka të bëjë lidhur me finalen e Superkupës...

Cana, kryetar i ri dhe drejtor sportiv i KF Shkëndija?

Skuadra e Shkëndijës nga Tetova sot u eliminua nga garat e Europa League. Një eliminim i hidhur për tifozët e klubit dhe dashamirët e...

Gjest i madh i Barcelonës, i ofron kontratë të përjetshme Messit

Lionel Messi është padyshim futbollisti më i mirë që ka pasur Barcelona në histori të klubit, por jo vetëm. Gjeniu argjentinas me lojërat e tij...

Ajaxi fiton superkupën e Holandës

Ajaxi ka arritur sonte të fitojë superkupën e Francës. Kampioni holandez mposhti nënkampionin, PSV Eindhoven. Sezoni i ri në Holandë fillon më 3 gusht Ajaxi...

Shqelma e grushta derisa e hodhi përtokë kundërshtarin serb: Memedi mbron titullin e kampionit...

Mbrëmjen e kaluar(26 korrik), ‘kik-boksieri’ i njohur shqiptar, Sazan Memedi, organizoi një mbrëmje në boks e ‘kik-boks’. Përveç dueleve tjera, dueli kryesor dhe më interesant...

Shkëndija zhgënjen sërish, humb me përmbysje përballë Dudelange

Shkëndija ka zhgënjyer sërish, këtë herë në eliminatoret e Europa league, teksa ka humbur me rezultatin 1-2 përballë skuadrës nga Luksemburgu, Dudelange. Një javë më...

KF Shkëndija dështoi para tifozëve të vet

Nën tingujt e himnit të Ligës së Kampionëve, futbollistët e Shkëndijës dhe Nomme Kaljus zbritën në fushën e gjelbër “Todor Proeski” për të zhvilluar...

Higuain refuzon transferimin te West Ham

Lajme Kosovë Sport Futboll Magazina Cult Ekonomi Femra Stili Shëndetësi Kuzhina Auto Teknologji Fun Kërko Punë Arkiva Marketing SPORT / SERIE AHiguain refuzon transferimin te West Ham 1 orë më parë Gonzalo Higuain (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)      Gonzalo Higuain nuk do t’i bashkohet skuadrës...

Zyrtare: Griezmann transferohet në Barcelonë

Pas shumë javëve spekulime, Barcelona më në fund e ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit francez Antoine Griezmannit nga Atletico Madridi. Faqja zyrtare e Barcelonës ka...

Postimet e fundit