shaqiriStoke City ka shënuar fitore të merituar 4:3 kundër Evrtonit në udhëtim, në një ndeshje që ka shkëlqyer Xherdan Shaqiri.

Kosovari me nënshtetësi zvicerane ka shënuar dy gola në këtë ndeshje, ndërsa njëri ishte prej më të mirëve këtë edicion në Premierligë.

Golat për Stoke i shënuan Shaqiri 2, Arnautovic dhe Joselu, ndërsa për Evertonin Lukaku 2 dhe Deulofeu.

Pas kësaj fitoreje Stoke City ngritët në pozitën e 8’të me 29 pikë.

Fitore ka shënuar edhe Tottenham që në udhëtim mposhti Watfordin e Valon Behramit me rezultat 2:1, duke u ngritur në pozitën e tretë me 35 pikë

https://youtu.be/cLCVxdXB3LQ