Modeli A4 nga Audi ka qenë ndër modelet më të shitura pothuajse me të gjitha versionet e saj dhe mbetet ndër më të pëlqyerat nga blerësit dhe fansat e veturave të Audi.

Derisa kishte mjaftë spekulime ni lidhje me prodhimin e një versioni të ri A4, tani përfundimisht është konfirmuar se vetura do të vijë ni vitin 2017, transmeton lajmi.net

Me një motor 2.0 litër, me shtatë shpejtësi dhe 252 kuaj fuqi, A4 e vitit 2017 shpejtësinë 0-100km/h e arrinë për 5.4 sekonda.

Vetura është mjaftë e bukur dhe shumë komode nga brenda e gjithashtu brenda vërehet edhe dallimi shumë i madh me versionet e mëhershme A4./lajmi.net

Shikoni veturën: 

imageshandler-2 imageshandler-3 imageshandler-4 imageshandler-5 imageshandler-6 imageshandler-7 imageshandler