er_1458807351-7660435

Tashmë, dita-ditës kënga ‘Bon Bon” po bëhet një hit ndërkombëtar.

Pas medieve turke dhe ato serbe, tani edhe një radio prestigjioze ka vendosur që të transmetojë këngën e Era Istrefit.

Bëhet fjalë për radion gjermane Big FM, e cila gjatë ditës së djeshme ka transmetuar ‘Bon Bonin’.

Mediumi gjerman Erën e krahason me këngëtaren portorikane, Rihanna dhe se ky do të jetë hiti i verës për këtë vit.

“Mendoj se është gjë e shkëlqyer që Rihanna dhe Sia janë pika referimi, por ajo që më duket shumë origjinale për këtë këngë është ndjenja e Evropës Lindore, thuajse orientale. Kalimi i saj nga anglisht në shqip dhe anasjelltas, është mbresëlënës… shumë special. Nuk mund ta krahasosh me asgjë tjetër”, ka theksuar ndër të tjerash themeluesi dhe presidenti i Ultra Music, Patrick Moxey.

Ndryshe, kënga tashmë ka marrë mbi 30 milionë klikime në kanalin muzikor të YouTubes, ndërsa këngëtarja është duke punuar për projekte të reja, të cilat do ti publikon gjatë muajve të ardhshëm.

Era Istrefi ka arritur të futet edhe  në top listën zyrtare gjermane, të këngëve më të dëgjuara këtë javë dhe klasifikohet në pozitën numër nëntë. Në këtë link https://www.dancetop40.com/DE ,mund të shihni klaisfikimin e Era Istrefit në top-listën Gjermane.