Deputetjae BDI-së Ermira Mehmeti ka adresuar kritika të ashpra në drejtim të  bashkëpartiakut të saj Artan Grubit duke e quajtur ate si “Huligan dhe nxitës konfliktesh”.  Më tej ajo ka shtuar: “Për një gjë nuk kam dilemë, rrënimi i autoritetit të Ali Ahmetiti dhe BDI-së nisi që kur z.SELFIA u inponua në strukturë sepse një huligan di të bëjë vetëm huliganin dhe nxitësin e konflikteve, qoftë në stadium ose veshur me petkun e poltikës”

Në vazhdim postimi i plotë:

Te nderuar miq,

Te perjetshmit dhe deshtaket qe e kane kapur BDI nga brenda kane nisur fushaten per te me heshtur dhe diskredituar mua. Qellimi i tyre eshte qe t’u shmangen reformave dhe te ndertojne nje realitet te rrejshem lidhur me BDI, por mbi te gjitha, qellimi i tyre eshte e te ma rrenojne kredibilitetin mua.

Sot kam bere nje prononcim ne media dhe, per te qene e sigurt se do te transmetohet ne teresi, po e shperndaj publikisht edhe ne facebook:

‘Per fat te keq, ne BDI nuk po behen reforma por po porositen goditje ne media per te me heshtur dhe diskredituar. Keshtu ndodh rendom kur korruptohen idealet dhe kur deshtaket fshihen pas kredibilitetit te Liderit te partise.
Per nje gje nuk kam dileme: rrenimi i autoritetit te Ali Ahmetit dhe BDI nisi qe kur z. selfie u imponua ne strukture, sepse nje huligan di te beje vetem huliganin dhe nxitesin e konflikteve, qofte ne stadium, apo i veshur me petkun e politikes.’

Fundjave te bukur miq!

Ermira

ermira&grubiermira memeti