Institucioni më i lartë i futbollit botëror FIFA ka shpallur emrat e kandidatëve pretendentë për çmimin “Best FIFA Men’s Player 2016” ose të njohur ndryshe si ‘Lojtari i Vitit’.

Kjo listë është hartuar nga ekspertët e Komisionit të FIFA-s mes tyre janë ‘yje’ të shumë ku nuk mungojnë Messi, Ronaldo dhe Griezmann.

LISTA:

Sergio Agüero (Argentina/Manchester City), Gareth Bale (Ëales/Real Madrid), Gianluigi Buffon (Italy/Juventus), Cristiano Ronaldo (Portugal/Real Madrid), Kevin De Bruyne (Belgium/Manchester City), Antoine Griezmann (France/Atlético Madrid), Zlatan Ibrahimovi? (Sëeden/Paris Saint-Germain/Manchester United), Andrés Iniesta (Spain/FC Barcelona), N’Golo Kanté (France/Leicester City/Chelsea), Toni Kroos (Germany/Real Madrid), Robert Leëandoëski (Poland/FC Bayern Munich), Riyad Mahrez (Algeria/Leicester City), Lionel Messi (Argentina/FC Barcelona), Luka Modri? (Croatia/Real Madrid), Manuel Neuer (Germany/FC Bayern Munich), Neymar (Brazil/FC Barcelona), Mesut Özil (Germany/Arsenal), Dimitri Payet (France/Ëest Ham United), Paul Pogba (France/Juventus/Manchester United), Sergio Ramos (Spain/Real Madrid), Alexis Sánchez (Chile/Arsenal), Luis Suárez (Uruguay/FC Barcelona), Jamie Vardy (England/Leicester City)

Ceremonia për këtë çmim pritet të organizohet më 9 janar 2017.

fot