Francezët kaluan më tej falë triumfit 2:1 ndaj Irlandës, me dy golat e Antoine Griezmann.

Mirëpo, ekipin e Didier Deschamps e pret një sfidë shumë e vështirë në çerekfinale, pasi që takohet me fituesin e ndeshjes Angli-Islandë, përcjellë “Lajmi.net”.

Sfida mes Anglisë dhe Islandës zhvillohet nesër me fillim prej orës 15:00.