Calciomercato raporton se Baseli është afër transferimit të sulmuesit të Young Boys, Renato Steffen.

Kjo nënkupton që minutat e Shkëlzen Gashit në pjesën e mbetur të sezonit vetëm sa do të pakësohen, andaj edhe e ardhmja e tij duket të jetë gjithnjë e më larg Baselit.

Mediet zvicerane madje e kanë përmendur një shkëmbim mes dy futbollistëve, Gashit të Baselit dhe Steffen të Young Boys, transmeton Sportal.

Gashi e ndoqi nga banka rezervë edhe ndeshjen miqësore ndaj Biel Bien

gAshi