Luana Vjollca është shumë aktive në rrjetet sociale ,ajo kohëve të fundit ka shtuar shumë peshë e si duket kjo gjë po i pelqen këngëtares/moderatores shqiptare.

Ajo e cila bije në sy është një foto e cila  bukuroshja ka postuar në instagram ku mbante barkun me dorë e kjo ngjalli shumë dyshime te fansat e saj duke menduar se ajo është shtatëzënë ,mirëpo kjo gjë nuk është e vertetë bukuroshja ka shtuar dukshëm peshë dhe nuk është në pritje të ndonjë fëmije.