Modeli i ri i Mercedes – AMG GT R 2017 – më në fund është prezantuar për publikun – dhe vetura është shumë më e bukur se që kemi pritur.

Vetura ka një motor 4.0 V8 që prodhon 577 kuaj-fuqi, mjaftueshëm sa për të arritur 100kmh në vetëm 3.6 sekonda.

Kjo e bën këtë model më të shpejtë se GT S, për 8kmh, transmeton Gazeta Express.

Vetura ka gjithashtu edhe një pamje mjaft të bukur, të cilën mund ta shihni më poshtë: