Moti gjatë ditës së sotme në Maqedoni do të jetë kryesisht i ngrohtë dhe me diell, ndërsa në zonat malore do të ketë vranësira por jo shi.

Gjatë pjesës së dytë të ditës moti do të përfshihet nga një valë e freskët ajri.

Temperaturat do të variojnë nga 3 deri në 12 gradë, ndërsa gjatë ditës nga 18 deri në 27 gradë Celsius.