Rita Ora vazhdon të mbetet një ambasadore e denjë për Kosovën.

 

Në rrjetin e saj social “Instagram” ka postuar një tjetër fotografi nga takimi i saj me princin e Wales-it. “ Është nderë i madh të bisedoj me Princin e Wales-it, për shtetin tim të bukur Kosovën”, ka shkruar në statusin e saj Rita Ora.

Rita kishte marr shumë komente mbështetëse nga fansat, si : “Rita krenaria e Kosovës”, “Kosova nuk është Serbi, Kosova tashmë ka ambasadoret e saj”, duke ju referuar Ritës.

Përveç komenteve mbështetëse Rita, ka marr edhe shumë komente “thumbuese” nga ana e serbeve, të cilët e “sulmuan” duke i thënën se nuk e dinte historinë, dhe se “Kosova është Serbi”

“Janë 1200 monumente serbe në Kosovë, kisha, Manastire etj, që ju i keni shkatërruar, qysh po mundesh me fol për drejtësi” ishte njëri nga komentet drejtuar Rita Orës.

Një koment tjetër ishte: 1389 është historia e Serbisë, dhe 1389- ta do të vijë shumë shpejt.

Rita ka pasur edhe shumë komente të ngjashme.

rrrita