rita-ora

Këngëtarja me prejardhje shqiptare Rita Ora uron pavarësinë e Kosovës, dhe atë me shumë mburrje.

Ajo ka publikuar një foto në rrjetin e saj Facebook ku është pranë flamurit të Kosovës , dhe së bashku me foton ajo ka lënë edhe një mbishkrim “Gëzuar ditën e pavarësisë Kosovë”.

Mos të harrojmë se bukuroshja është shpallur  edhe si  ambasadore e Kosovës, e cila me famën e saj po bënë që Kosova të përmendet dhe të njihet edhe më shumë.

rita-ora1_1455719889-2790346