Rreshje Bore në shumë pjesë të Maqedonisë

borraNë pjesët perëndimore të vendit Tetovë,Pozharan ,Mavrovë  si dhe Berovë ka rreshje të dëborës.

Nga Enti Hidrometorologjik Republikan informojnë se rënia borës do vazhdoj  deri nesër pasdite , kur  edhe pritet të ketë rritje të temperaturave   dhe reshjet të borës do të kthehet në shi .

 Enti njofton se nga mëngjesi dhe gjatë tërë ditës  në pjesët e ulta do të ketë rrreshje të shiut.Ndërsa në pjesë perendimore të vendit fund  pritet që  trashësia e dëborës të arrij deri në 25 centimetra . Gjithashtu njoftohet se era  e dobët do të fryjë nga drejtimi juglindor, transmetonFol.mk

Temperatura do të arrijnë  nga minus dy deri në katër gradë . Në ditët në vijim  do të ketë re me shi,  me intensitet të ndryshueshëm .Kohë pas kohe intensiteti i reshjeve do të rritet. Disa vende të larta malore do të mbulohen me borë .   Stabilizimin e kohës pritet nga dita e premte.

U rekomandohet vozitësve për kujdes të shtuar si dhe të kenë me vete pajisjet e nevojshme dimërore.