Shqipëria është mposhtur 2:1 nga Austria, në ndeshjen miqësore të zhvilluar në ‘Ernst Happel’ të Vjenës.

Janko dhe Harnik shënuan për vendasit, ndërsa golin e kuqezinjve në këtë takim e realizoi Lenjani.

Kombëtarja Shqiptare e mbylli takimin me një lojtar më pak, pasi Ergys Kaçe u përjashtua me të kuq.

https://youtu.be/zRXy9I4rPW4