Vitin e kaluar ishte ekspozuar në Auto Show New York si “Golf Sportwagen Alltrack”

Tani kompania ka marr vendim që modeli i ri të quhet “Golf Alltrack”, modeli është rishikuar nga Big Apple për të treguar fytyrën e saj të prodhimit. Ky model ka vendosur të del në treg këtë vjeshtë në SHBA.

01 golf

Krahasuar me një Golf Sportwagen të rregullt, modeli Alltrack ka gati një inç më shumë para dhe ka një trup pak më të thyer, njofton Lajmi.net

Brendia është pak më e madhe e cila ka vende me një lëkurë ngjyrë kafe ekskluzive për këtë model.

02 golf

VW Golf Alltrack ka ndriçim të ambientit, pedale alumini dhe disa pjesë në dyer, së bashku me një ekran 6.5 inç touch screen për sistemin infotainment.

Blerësit janë të shpërblyer me një kamer të vendosur mbrapa si dhe opsionet shtesë të lidhjes përmes VW Car Net App Connect

03

Fuqia vjen ekskluzivisht nga një motor 1.8 litërsh me katër cilindra, motor turbocharged me benzinë duke prodhuar 170 kuaj fuqi. Veshjet plastike dallojnë nga modeli standard, dhe ka rrota prej 18-inç (SEL trim aliazh), po ashtu ky model ka sistemin 4MOTION

04

Fillimisht, motori do të jetë i lidhur vetëm për një transmetuesi me gjashtë shpejtësi automatike.

Nuk dihet çmimi ende, por do të jetë më i shtrenjtë se një Golf Sportwagen standard i cili në SHBA ka një çmim fillestar prej 21.625 dollarëve.