Zvicra e ka mposhtur 2:1 Moldavinë në miqësoren e fundit para fillimit të Kampionatit Evropian, ku shkëlqyen dyshja shqiptare Blerim Xhemaili e Admir Mehmedi.

Zvicra e shqiptarëve e ka përfunduar në mënyrën më të mirë të mundshme fazën përgatitore duke triumfuar 2:1 në miqësore ndaj Moldavisë.

Golat për Zvicrën i shënuan Blerim Xhemaili dhe Admir Mehmedi, derisa për Moldavinë shënoi Radu Ginsari.

https://youtu.be/d2lA6nfZdIg?t=12

https://youtu.be/kJ5PJGj1pNU?t=3