Shqipëria ka humbur ndaj Ukrainës në miqësore me 1:3.

Me golat e Stepanenko, Konoplyankas dhe Yarmolenkos, Ukraina e ka mposhtur Shqipërinë 3:1. Golin e vetëm për kuqezinjtë e realizoi Armando Sadiku.

https://youtu.be/IvYETAgKNW4?t=4