Zvicra e ka mësuar kundërshtarin për 1/16 e finales së kampionat Evropian.

Zvicra do të përballet me Poloninë në fazën tjetër të “Euro 2016”, shkruan Lajmi.net.

“Helvetët” përfunduan në vendin e dytë në grupin A, ashtu siç e mbyllën grupin C polakët.

Dhe, sipas rregullave të UEFA-s, vendi i dytë në grupin A luan ne të dytin e grupit C, rrjedhimit Zvicra kundër Polonisë.

renditja-1