Taravari: Është e nevojshme Qendër e re e kompletuar klinike

Qeveria e kaluar me këmbëngulje promovon ndërtimin e Qendrës klinike, ndërsa në të vërtetë nuk bëhet fjalë për Qendrën klinike, por vetëm një ndërtesë...

Ambasadori Dedaj dorëzoi letrat Kredenciale te presidenti i Maqedonisë, Ivanov

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, SH.T.Gjorgje Ivanov, pranoi Letrat Kredenciale të Ambasadorit të Jashtezakonshëm dhe Fuqiplotë në Maqedoni, z.Gjergj Dedaj. Presidenti Ivanov dhe Ambasadori...

Dështimi i drejtësisë në Maqedoni

Shkruan Selim Iljazi Në Maqedoni zbatimi i parimit “të barabartë para ligjit”, përcaktohet e varet nga edukata dhe formimi i shtresës së punonjësve e drejtuesve...

Myslimanët festojnë Kurban Bajramin

Besimtarët e besimit islam sot në Maqedoni dhe botë festojnë festën e Kurban Bajramit, e cila është festa e dytë më e madhe myslimane...

OBRM-PDUKM: LSDM-ja nuk mund të jetë imazhi i Maqedonisë, duhet të largohet

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, përmes një kumtese për media thekson se qeveria e LSDM-së nuk e ka përmirësuar aspak jetën e qytetarëve dhe është...

KOSOVA RIKUJTON SULMET AJRORE TË NATO-S, SI DITË TË SHPRESËS

Në 17 vjetorin e nisjes së sulmeve ajrore të NATO-s mbi caqet serbe, Kuvendi i Kosovës u ka shprehur falënderime NATO-s dhe aleatëve për...

Bildt: Nëse Presheva bëhet pjesë e Kosovës, të njëjtën gjë mund ta kërkojë dikur...

A mund të zgjidhet konflikti ndërmjet Serbisë dhe Kosovës nëpërmjet një shkëmbimi territoresh? Ish-përfaqësuesi i veçantë i Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Ballkanin,...

A do të martoheshit me shqiptarët? Ja si përgjigjen maqedonasit (VIDEO)

)   Situata e krijuar së fundmi në Kuvendin maqedonas, ku për pak sa nuk u vra lideri i njërës prej partive shqiptare, Ziadin Sela, duket...

Zaev bisedon me kancelaren Merkel, çfarë thanë për referendumin?

Maqedonia më 30 shtator organizon referendumin mbi Marrëveshjen me Greqinë për ndryshimin e emrit në Maqedonia e Veriut, i cili, në rast se do...

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do t’i shpallë zgjedhjet lokale

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi nesër do ta nënshkruajë Aktvendimin për shpalljen e zgjedhjeve për anëtarë të këshillave të komunave...

Postimet e fundit