“Çmendet” BDI-ja, lavdërohet se “lëpiu”, atë që “pështyu” bashkë me VMRO-në

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për anulimin e vendimit të VMRO-BDI-së për shpërbërjen e Parlamentit ka shkruar: “te vegjelit...

VMRO uzurpon zyrën e kryetarit të Kuvendit, BDI: Presim Gazetën zyrtare për Xhaferin

Kryetari i ri i Kuvendit Talat Xhaferi pret që vendimi për zgjedhjen e tij të publikohet së shpejti në gazetën zyrtare. Ish kreu i...

Mickoski nuk i do shqiptarët në tubimin e Siljanovskës (VIDEO)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, u ka bërë thirrje qytetarëve të Republikës së Maqedonisë së Veriut që në mënyrë masovike të dalin më 21...

Nga sot Durlovski dhe Bozhinovska në paraburgim shtëpiak

Këshilli Penal në Gjykatën Themelore, Shkupi 1 sot vendosi që masa e paraburgimit për Igor Durlovski dhe Elena Docevska- Bozhinovska që të i ndërrohet...

Alili: Baca Halil tungjatjeta

Shkruan Mr Metali Alili I prekur thellë nga qasja injorante e shumë figurave publike ndaj humanistit Halil Kastrati, më...

25 Nëntori, datë e mundëshme për zgjedhje të parakohshme parlamentare

Njëzet e pesë nëntori është data e mundshme për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare nëse nuk ka marrëveshje me opozitën për të siguruar...

Kreshnik Spahiu jep dorëheqje LIVE në emision: “Çadra” ishte mashtrim

Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të tërhiqet përfundimisht nga politika. Vendimi i Spahiut ka ardhur...

Kryeministrja e Britanisë ngre alarmin: Do të sulmohemi sërish

Një numër i madh trupash janë vendosur rrugëve të Anglisë pas frikës për një sulm të radhës, tha kryeministrja e Britanisë, Theresa May. Ajo zbuloi...

Vazhdojnë protestat masive kundër pavarësisë së Katalonisë

Rreth 350 000 persona morën pjesë sot në manifestimin e parë më të madh në Barcelonë kundër pavarësisë të Katalonisë që prej fillimit të...

Pjesë të Ilindenit, Gjorce Petrov dhe Shutkës nesër do të mbeten pa energji...

Nga "EVN Makedonija" AD informoj se në 11.14.2017 (e martë) për shkak të aktiviteteve të planifikuara teknike pa energji elektrike do të mbetet disa...

Postimet e fundit