Eksperti spanjoll i referimit: Penalltia kundër Juventusit, vendim i padrejtë

Eksperti i referimit, spanjolli Eduardo Iturralde e ka dhënë mendimin e vet lidhur me penalltinë e akorduar nga gjyqtari anglez Michael Oliver në ndeshjen Real Madrid – Juventus.

Arbitri anglez, Michael Oliver, tregoi tek pika e bardhë në minutën e tretë të kohës shtesë pasi mbrojtësi i Juventusit, Medhi Benatia pati kontakt me Lucas Vázquez në zonën e italianëve.

Megjithatë, sipas arbitrit të banesës AS, Eduardo Iturralde, ky ishte vendimi i gabuar.

“Kontakti nga prapa nuk ishte i mjaftueshëm,” tha Iturralde, “nuk duhet të ishte penallti”.

Cristiano Ronaldo mbajti qetësinë për ta dërguar në rrjetë topin pas penalltisë së akorduar dhe e dërgoi Real Madridin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

SHPËRNDAJE