Ballina Shëndetësi 6 Pije që ju ndihmojnë të qëndroni të hidratuar përgjatë verës

6 Pije që ju ndihmojnë të qëndroni të hidratuar përgjatë verës

Temperaturat po rriten, ta mbajmë trupin tonë të hidratuar përgjatë këtyre temperaturave është mjaft sfiudese.

Mirëpo, është e rëndësishme që t’i kushtoni rëndësi trupit tuaj dhe ta mbani atë të hidratuar, për shkak ju i ndihmoni lëkurës tuaj, sistemin e tretjës, energjinë dhe shumëcka tjetër.

1. Lemonada me kastravec

Lemonada është një pije klasike e verës.Konsiderohet po aq e mirë dhe freskuese sa uji. Limoni ndihmonë në deteksifikimin e trupit dhe ju mban të hidratuar.

2. Ujë me limonë, ginger dhe shije mente

Të gjithë këta përbërës janë të ndryshëm, por kur bashkohen së bashku ndihmojnë në ritjen e imunitetit, në parandalimin e sëmundjeve të barkut, etj.

3. Caj hibiskus i ftohët

Ky lloj i çajit është po aq freskues sa uji dhe limonada.

4. Ujë të gazuar me limon dhe ginger

Edhe pse ky kombinim mund të ju duket i pazakontë, mirëpo kjo përzierje është mjaft përfituese për trupin tuaj.

5. Ujë kokosi

Uji i kokosit është një mënyrë mjaft e mirë për të plotësuar trupin tuaj me energji, në një kohë me temperatura të larta.

6. Ujë me dredhëza

Konsideroni si pije freskuese, është ujë por vetëm me pak shije.

SHPËRNDAJE