E hënë, 21 Shtator, 2020
14 C
Skopje

Latest Posts

Grenell: Implementimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, është në top prioritetet kryesore të administratës Trump

Një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler, përfshirë Grenell,...

Abazi: Qeveria Hoti paraqet rrezik për sigurinë kombëtare dhe ekzistencën e shtetit

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi po vazhdon të adresojë kritika ndaj qeverisë së drejtuar nga ish-partneri i koalicionit, Lidhjes...

Turqia goditet nga një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter

Një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter goditi provincën qendrore të Turqisë, Nigde, njoftoi të dielën agjencia e katastrofave të vendit. Sipas medieve të huaja, përcjell...
Articles by:

Teuta Arifi

Linjë telefonike falas te Avokati i Popullit për shkeljen e të drejtës së votës

Në Zyrën e Avokatit të Popullit nesër në ditën e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në periudhën prej orës  7:00 deri 21:00 do...

Fillon procesi i votimit!

Sot në vendin tonë  1.814.614 qytetarë do të mund ta shfrytëzojnë të drejtën e votës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Procesi i votimit filloi...

Forumi ndërkombëtar për të drejtat e njeriut mbështet koalicionin ASH-AAA

Forumi për të drejtat ndërkombëtare të njeriut duke analizuar situatën politike dhe zhvillimet e fundit në Republikën e Maqedonisë së Veriut ja vlersuar se...

Ali Ahmeti: Është koha për Kryeministrin e parë shqiptar

Në zgjedhjet e ardhshme, BDI-ja i hyn garës me një synim të ri, të fitojë pozitën e kryeministrit të ardhshëm. Këtë e njoftoi kreu...

Lejet e dhëna për lëvizje vazhdojnë të vlejnë, procedura për leje të reja mbetet e njëjtë

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës, njofton se lejet për lëvizje, të dhëna më parë, të cilat janë përcaktuar si “të përhershme”, vazhdojnë të...

Protokoll policorë për hyrje dhe dalje nga vendi gjatë karantinës

Qytetarët që të realizojnë hyrje në shtet ose që duhet ta lëshojnë vendin gjatë karantinës 80 orëshe për disa qytete si dhe ndalesën për...

“Moody’s”: Rimëkëmbja e plotë në sektorin e linjave ajrore nuk do të ndodhë para vitit 2023

Sipas agjencisë globale të vlerësimit “Moody’s”, rimëkëmbja e plotë e sektorit të linjave ajrore, që është prekur thellësisht nga masat kundër pandemisë së koronavirusit...

Fluturimet nga Turqia drejt Maqedonisë së Veriut fillojnë më 15 qershor

Ministri i Transportit dhe Infrastruktures se Turqisë, Adil Karaismailoglu, deklaroi se planifikojnë që të fillojnë fluturimet drejt 40 vendeve të botës, duke filluar nga...

Latest Posts

Grenell: Implementimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, është në top prioritetet kryesore të administratës Trump

Një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga Kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler, përfshirë Grenell,...

Abazi: Qeveria Hoti paraqet rrezik për sigurinë kombëtare dhe ekzistencën e shtetit

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi po vazhdon të adresojë kritika ndaj qeverisë së drejtuar nga ish-partneri i koalicionit, Lidhjes...

Turqia goditet nga një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter

Një tërmet prej 5.1 shkallësh Rihter goditi provincën qendrore të Turqisë, Nigde, njoftoi të dielën agjencia e katastrofave të vendit. Sipas medieve të huaja, përcjell...

Tetova ka vetëm 800 vende për parkim

Edhe pse në Tetovë janë të regjistruara mbi 40 000 makina, qyteti nuk ka më shumë se 800 vende parkimi. Kjo situatë shkakton kaos...

Don't Miss

MPB: Nuk kemi urdhër për ndalim të Jankullovskës

Ministria e Punëve të Brendshme konfirmon për Alsat se po ndjekin ish ministren Gordana Jankulloska, pas vendimit të Gjykatës Supreme, e cila dje konfirmoi...

Dimitrov për Dellçevin: Nëse na shikon nga ndonjë vend, kjo nuk do ta bënte të lumtur

Zv. kryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov për emisionin “360 Gradë” tha se Goce Dellçev nuk do të ishte i lumtur nëse do të...

E rrallë te ekipi shqiptar, 29 lojtarë kanë të njëjtin mbiemër

Kemi parë shpesh raste kur mbiemrat e futbollistëve shqiptarë janë të shpeshtë, sidomos te lojtarët me origjonë kosovare. Megjithatë, ajo që po ndodh te...

Erdogan zbulon se çfarë kërkon Turqia në Ballkan

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan duket i vendosur për të vazhduar me strategjinë e tij në Ballkan, pavarësisht shqetësimit në rritje të Brukselit në...

Dimitrov: Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht, nuk lejoj askënd të futet në këtë çështje

“Unë jam maqedonas dhe flas maqedonisht,” tha zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov në paraqitjen e tij të sotme në emisionin “360 Gradë” në...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.