E enjte, 16 Korrik, 2020
31 C
Skopje

Latest Posts

Filipçe: Mbrojtja e shëndetit të qytetarëve gjatë zgjedhjeve ishte në nivelin më të lartë

Mbrojtja e shëndetit të qytetarëve gjatë procesit të zgjedhjeve ishte në nivelin më të lartë. Falënderim të madh për vetëdijen dhe respektimin e masave...

Ja koalicionet e mundshme për formimin e Qeverisë

Në zgjedhjet e djeshme parlamentare sipas rezultateve të para të Komisionit Shtetëror Zgjedhor kanë votuar diku 923.000 qytetarë ose rreth 51% e popullatës. Pas përfundimit...

Veseli: Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut sukses historik i shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, e ka mirëpritur rezultatin zgjedhor që kanë shënuar partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Veseli tha se...
Articles by:

Teuta Arifi

Linjë telefonike falas te Avokati i Popullit për shkeljen e të drejtës së votës

Në Zyrën e Avokatit të Popullit nesër në ditën e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në periudhën prej orës  7:00 deri 21:00 do...

Fillon procesi i votimit!

Sot në vendin tonë  1.814.614 qytetarë do të mund ta shfrytëzojnë të drejtën e votës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Procesi i votimit filloi...

Forumi ndërkombëtar për të drejtat e njeriut mbështet koalicionin ASH-AAA

Forumi për të drejtat ndërkombëtare të njeriut duke analizuar situatën politike dhe zhvillimet e fundit në Republikën e Maqedonisë së Veriut ja vlersuar se...

Ali Ahmeti: Është koha për Kryeministrin e parë shqiptar

Në zgjedhjet e ardhshme, BDI-ja i hyn garës me një synim të ri, të fitojë pozitën e kryeministrit të ardhshëm. Këtë e njoftoi kreu...

Lejet e dhëna për lëvizje vazhdojnë të vlejnë, procedura për leje të reja mbetet e njëjtë

Ministria e Shoqërisë Informatike dhe Administratës, njofton se lejet për lëvizje, të dhëna më parë, të cilat janë përcaktuar si “të përhershme”, vazhdojnë të...

Protokoll policorë për hyrje dhe dalje nga vendi gjatë karantinës

Qytetarët që të realizojnë hyrje në shtet ose që duhet ta lëshojnë vendin gjatë karantinës 80 orëshe për disa qytete si dhe ndalesën për...

“Moody’s”: Rimëkëmbja e plotë në sektorin e linjave ajrore nuk do të ndodhë para vitit 2023

Sipas agjencisë globale të vlerësimit “Moody’s”, rimëkëmbja e plotë e sektorit të linjave ajrore, që është prekur thellësisht nga masat kundër pandemisë së koronavirusit...

Fluturimet nga Turqia drejt Maqedonisë së Veriut fillojnë më 15 qershor

Ministri i Transportit dhe Infrastruktures se Turqisë, Adil Karaismailoglu, deklaroi se planifikojnë që të fillojnë fluturimet drejt 40 vendeve të botës, duke filluar nga...

Latest Posts

Filipçe: Mbrojtja e shëndetit të qytetarëve gjatë zgjedhjeve ishte në nivelin më të lartë

Mbrojtja e shëndetit të qytetarëve gjatë procesit të zgjedhjeve ishte në nivelin më të lartë. Falënderim të madh për vetëdijen dhe respektimin e masave...

Ja koalicionet e mundshme për formimin e Qeverisë

Në zgjedhjet e djeshme parlamentare sipas rezultateve të para të Komisionit Shtetëror Zgjedhor kanë votuar diku 923.000 qytetarë ose rreth 51% e popullatës. Pas përfundimit...

Veseli: Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut sukses historik i shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, e ka mirëpritur rezultatin zgjedhor që kanë shënuar partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Veseli tha se...

Lajm i fundit: Digjet vetura e KSHZ-së që ka sjellur materialin zgjedhor nga Gostivari në Shkup

Sot në orët e hershme të mëngjesit nga shkaqe ende të panjohura, është djegur vetura e Komisionit zgjedhor në Gostivar. Në veturë ka qenë...

Don't Miss

Në Prokurori 10 denoncime për shkelje zgjedhore

Në Prokuroritë Themelore Publike dhe në adresën elektronike izbori@jorm.mk kanë arritur gjithsej 10 njoftime. Pjesa më e madhe ka të bëjë me agjitim dhe...

KSHZ: Jehona e votuesve deri në ora 17:00 është 38.78 për qind

Deri në ora 17:00, gjithsejtë kanë votuar 703 597 qytetarë apo 38.78 për qind e votuesve. Sipas njësive zgjedhore, njësia e katërt ka jehonën...

Tërmet në Maqedoni

Sot në ora 10:44 është regjistruar tërmet me epiqendër në Rostushe, 85 kilometra në jugperëndim të Shkupit. Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës...

Sot regjistrohen 198 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1382 testime, ndërsa 198 raste kanë rezultuar pozitiv. Prej...

Amdi Bajram reagon ndaj lajmeve të rrejshme për të

Lideri i romëve në Maqedoninë e Veriut, Amdi Bajram, ka reaguar ashpër ndaj lajmeve të rrejshme në rrjetet sociale për gjoja vdekjen e tij. Ai...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.