E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
6 C
Skopje

Bota

FOTO/ ‘Pastrim parash!’ Policia i gjen 28-vjeçarit 20 milionë dollarë poshtë dyshekut

Autoritetet federale amerikane kanë konfiskuar rreth 20 milionë dollarë “cash”  të fshehura poshtë dyshekut,  në një apartament në Massachusetts. Prokurorit thanë se një brazilian u arrestua...

Ushtarët me shqiponjë, ministri grek i Mbrojtjes: Kush nuk ndihet grek, të kthehet në vendin e tij

Pas fotos të ushtarëve shqiptarë me shqiponjë nw kampin e ushtarëve në Greqi ka reaguar ministri grek i Mbrojtjes. Në një vizitë në kampin e...

Heroi 91-vjeçar, sakrifikoi jetën e tij për të shpëtuar gruan

Një 91-vjeçar italian mbeti i vdekur në Tajlandë teksa tentoi të shpëtonte gruan e tij 49-vjeçare nga një degë e shkëputur nga pema. Giacomo Smedile...

Dilema dhe frika: Bota në duart e “The Donald”

Duke trembur edhe më shumë aleatët perëndimorë, Donald Trump ripohoi vendosmërinë e tij për të ribërë krejtësisht politikën e jashtme amerikane, teksa merrte detyrën...

Erdogan: Rrjeti i Gjylenit është kërcënim global

Rrjeti Gjylenist është kërcënim jo vetëm për Turqinë, por për të gjitha vendet në të cilat ajo vepron, deklaroi presidenti turk Rexhep Taip Erdogan...

Përgatitje për luftë? Rusia stërvit edhe fëmijët për të qëlluar me armë (VIDEO)

      Shteti rus ka nisur të bëjë në mënyrë të organizuar një parapërgatitje për një mobilizim të përgjithshëm. Njësitet ushtarake janë duke mësuar djemtë e rinj...

Turqia arreston 610 persona të dyshuar për terrorizëm

Autoritetet në Turqi kanë thënë se këtë javë kanë arrestuar 610 persona të dyshuar për terrorizëm.   Mes tyre raportohet të ketë përkrahës të Fetullah Gylen,...

Spanjë, 19-vjeçarja dhunohet për arsye politike(VIDEO)

Momenti shokues kur një grup personash, të dyshuar si anëtarë të së majtës radikale, kanë dhunuar një adoleshente është filmuar nga kamerat e sigurisë...

Guvernatorit amerikan i bie të fikët gjatë fjalimit(VIDEO)

Parlamenti lokal i shtetit të Minnesotas në SHBA u alarmua të hënën teksa Guvernatorit, Mark Dayton, i ra të fikët gjatë fjalimit. Demokrati 69-vjeçar sapo...

Më Të Lexuara

Maqedoni: Borë në Kodrën e Diellit, komunikacioni zhvillohet pa probleme

Trafiku rrugor në Maqedoni zhvillohet në rrugë të lagështa. Në Kodrën e Diellit dhe Stracin ka reshje të dobëta dëbore, por komunikacioni zhvillohet pa...

Rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së që ishte 16 vjeç në luftë, bashkëluftëtar me babën e tij

Bekim Juniku nga Gjakova ditëlindjen e 16-të e kishte festuar në vijat e frontit, kur si një djalë tepër i ri i ishte bashkuar...

Lutfi Haziri thotë se situata me koronavirus në Gjilan është alarmante

Lutfi Haziri thotë se situata me koronavirus në Gjilan është alarmante. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka deklaruar se situata me COVID-19 në...

Vazhdojnë negociatat me Bullgarinë

Bisedimet për tejkalimin e mospajtimeve me Bullgarinë vazhdojnë ditëve në vijim në nivel të grupeve punuese, e udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme...

Podujeve e Mitrovicë, votohet për kryetarët e rinj

Më 29 nëntor, qytetarët e dy komunave të Kosovës, Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut zgjedhin kryetarët e rinj. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

​Shqiptarët e veriut apelojnë për dalje masovike në zgjedhje

Banorët shqiptarë të veriut të Mitrovicës kanë apeluar që bashkëkombasit e tyre të dalin në numër sa më të madh në zgjedhjet e jashtëzakonshme...