E martë, 7 Korrik, 2020
24 C
Skopje
Ballina Lajme Maqedoni

Maqedoni

Shqiptaria në zi, BDI duke u zgërdhi, lëvizja Besa “boom” partiak nëpër teravi!

 Data e 2 korrikut 2016 do të mbahet mend si data tragjike jo vetëm e Kumanovës por e tërë shqiptarisë  nga se çdo shqiptarë...

Xhevdet Jashari godet Ali Ahmetin dhe Menduh Thaçin !

Aktori i mirënjohur nga Tetova, Xhevdet Jashari – Arifhikmeti, sic duket nuk e ka përtypur heshtjen e liderëve politik shqiptarë Ali AHmeti dhe Menduh...

Kur heshtin “baballarët” buçasin Milenkot, Mirka Velinovskat, Llatasat , Taleskat …

 Koment  i redaksisë  Fol.mk"Heshtja është virtyt i budallenjëve, por indiferenca në kohë krizash është virtyt i vrastarëve”.Ky është realiteti i politikës shqiptare në Maqedoni,...

Protesta masive të hënën në Kumanovë: Drejtësi për vrasjen makabre të Almirit (FOTO)

Vrasja mizore e Almirit 4 vjeçar nga Kumanova nga maqedonasi Boban Iliq ka shkaktuar reagime dhe revolta të shumta në Maqedoni, duke filluar nga...

Aqif Alili:Na fal o Almir i vogël që smundëm me atë gjakë që derdhëm në luftë të ta ndriçojmë ardhmërinë….

  Veterani i luftës së  2001   Aqif Alili,   pjesëmarrës  i drejtpërdrejtë në betejën  për mbrojtjen e Sllupçanit  në vitin 2001, ku edhe mori plagë të...

Kumanova në zi, varroset Almiri 4 vjeçar

Sot iu dha lamtumira e fundit, 4 vjeçarit Almir Aliu i cili një ditë më parë iu nënshtrua plagëve fatale të së shtunës së...

#Me Almirin: Sërish një shkrim plot vuajtje, dhimbje e mallkim…

  Shkruan:Blerina Demiri Para disa ditëve  të gjithë u përballëm me një dhimbje të trefishtë si pasojë e  vdekjes tragjike të  3 fëmijëve nga Kosova,...

Konferencë për shtyp e lr-PDSH: Nacionalizmi dhe brutalitetI I sëmurë maqedonas, I sponzoruar nga pushteti në kurriz të shqiptarëve

Konferencë për shtyp e zëdhënësit të LR-PDSH, Elmir Sejfullai:Fillimisht, shprehim indinjatën tonë të thellë familjes, miqve dhe rrethit më të gjerë për humbjen tragjike...

И малиот Алмир, беше граѓанин на Република Македонија!

Почитувани koлeги   новинари од македонската националност, се прашувамe каде вие доблеста и новинарската етика, од кого се плашите, од сопствениот народ!    И малиот сега...

Më Të Lexuara

MASH ka përgatitur koncept për mësim në distancë nga shtatori, propozime dhe sugjerime deri të premten

Ministria e Arsimit dhe Shkencës publikoi draftversion të Konceptit për zhvillimin e sistemit për arsim nga distanca në shkollat fillore dhe të mesme në...

Gjermania me kufizime edhe për punëtorët e Maqedonisë

Parashikimet për një valë të re të falimentimeve dhe mbetjes papunë së disa milionë punëtorë në Gjermani pritet të kufizojnë edhe angazhimin e fuqisë...

Mjekja Caca Biljanovska që fshehu se ishte e infektuar me coronavirus sërish në punë

Siç raportojnë nga TV 24, mjekja Nina Caca Biljanovska e cila u shkarkua nga pozita e drejtoreshës së Klinikës për Sëmundje të Lëkurës për...

‘Po shpërndan virusin’, Flor Binaj i kthehet komentuesit dhe publikon përgjigjen e tamponit

Aktori i njohur i humorit Florjan Binaj pak ditë më parë bëri të ditur se është shëruar nga koronavirusi. Për disa ditë Flori u...

Japonia do ta ndihmojë Kosovën me 700 mijë dollarë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka takuar sot të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Japonisë, Mitsunori Ogasawar. Tema kryesore e këtij takimi ishte asistenca...

FFM anulon balotazhin, 13 futbollist të prekur nga “Covid 19”

Komisioni Garues pran Federatës së Futbollit të Maqedonisë, solli vendim për anulimin e sfidave të balotazhit për Ligën e Dytë – Perëndim. Vendimi është...