E enjte, 3 Dhjetor, 2020
7 C
Skopje
Ballina Lajme Maqedoni

Maqedoni

Aleanca për Shqiptarët: Me të rinjtë shqiptarë do ta ndalim sundimin e dyshes Ahmeti-Gruevski (video)

Liderët e Aleancës, kryetari i LR-PDSH-së, Zijadin Sela dhe kreu i RDK-së, Vesel Memedi në gjitha qytetet shqiptare po zhvillojnë debate me rininë për...

Menduh Thaçi realizoi takim me eurodeputetët Vajgëll, Hovit dhe Kukan

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, z.Menduh Thaçi sot në zyrat e BE-së në Shkup realizoi takim me Anëtarët e Parlamentit Evropian, Ivo Vajgëll, Riçard...

Xhevat Ademit megjithëse i vjen keq që BDI është e pafuqishme ndaj VMRO-së, prapëseprap voton Toni Naumovskin!

Pas koordinimit deputetët e BDI-së u kthyen në Kuvend me qëndrim për ta përkrahur listën në të cilën gjindet shovinisti antishqiptar Toni Naunovski.Xhevat Ademi...

Etikë në politikë e jo politikë pa etikë.

Shkruan: Bekim TateshiEtikë në politikë e jo politikë pa etikë.Etikë duhet të ketë në çdo segment të veprimit të individit apo kolektivit në një...

Auto Shkollat: Protestë kundër vendosjes së kamerave të kandidatëve për shofer (VIDEO)

Qindra pronarë dhe punonjës të auto shkollave anembanë Maqedonisë sot në një protestë paqësore para qeverisë kanë bërë thirrje për të hequr  ndryshimin e...

Vajgel, Hovit dhe Kukan takuan Zaevin (VIDEO)

Tre eurodeputetë Ivo Vajgell, Riçard Hovit dhe Eduard Kukan, sot pasdite në selin e LSDM-së kishin takim me liderin e partisë Zoran Zaev.Pas takimit...

Analistët: Shtyrja e zgjedhjeve në favor të opozitës shqiptare

“24 prilli mund të mos jetë dita më e mirë për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare”, kështu shprehen analistët politik duke shtruar dilemën se cilës...

Zaev: Nuk kemi biseduar për ti shtyer zgjedhjet

LSDM do të bisedojë për atë se deri ku është zbatimi i Marrëveshjes së Përzhinos dhe se a ka hapësirë që të shtyhen zgjedhjet...

Taravari u dëshiron gjumë të qetë Rinisë së BDI-së!…

Debati  me Rininë  e Gostivarit  në organizim  të Aleancës për Shqiptarët ditën e shtunë , si duket  nuk u prit mirë nga  Kordinatori i ...

Më Të Lexuara

Apasiev me mesazh për shqiptarët: Si do të ndjeheshit ju nëse në bisedime me Turqinë në emër tuajin bisedon një maqedonas

Deputeti dhe kryetari i partisë ‘E majta’, Dimitar Apasiev në ‘Facebook’ ka reaguar se kush po negocion me Bullgarinë në emër të Maqedonisë së...

Buhova: Katër ditët e fundit janë dhënë 7.500 vendime për izolim

Muajin e kaluar kur edhe u hynë në fuqi ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse, Inspektorati Shtetërore Sanitar...

Kamberi nis peticion për ndërtimin e një memoriali në Batajnicë, ku u gjetën varreza masive të shqiptarëve

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka nisur një peticion me anë të së cilit po kërkon ndërtimin e Qendrës Memoriale në...

Shtatorja e Adem Jasharit në Prizren do të dërgohet për rimodelim

Shtatorja e Adem Jasharit që është vendosur më 28 Nëntor pranë qendrës tregtare “Abi Çarshia” në Prizren, do të largohet për t’u dërguar për...

Ndihma 2 milionëshe e Qeverisë, Shpend Ahmeti e quan hajgare

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka komentuar ndarjen e 2 milionë eurove në kuadër të skemës së granteve, programit për rimëkëmbje ekonomike 2020. Ahmeti tha...

Universiteti i Tetovës do ti ndaj titullin Doctor Honoris Causa, Ali Ahmetit

Në bazë të nenit 184 të Ligjit për arsimin e lartë të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe neneve 264 dhe 265 të Statutit...