Portieri, Thibaut Courtois dhe sulmuesi Diego Costa duket se kanë vendosur që karrierën ta vazhdojnë me Chelsea.

Ata janë gati që me rritje të pagave të vazhdojnë të qëndrojnë në Stamford Bridge.

Sivjet skuadrën është duke e drejtuar Antonio Conte dhe të dy janë të gatshëm që të jenë pjesë e transformimit të The Blues.