Moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoninë e Veriut

Siç njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, moti nesër pritet të jetë me diell me erë në drejm veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë nga 13 deri 21 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të jetë prej 30 deri 38 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell ku temperatura maksimale do të arrijë deri 35 gradë celsius.

Deri ditën e mërkurë moti në gjithë vendin pritet të jetë me diell dhe me temperatura të larta ku në çdo vend temperaturat do të jenë mbi 30 gradë.

Të enjten dhe të premten moti pritet të jetë jostabil, ndërsa reshje të shiut pritet të ketë gjatë fundjavës.