Plaku 80 vjeçar shpejton për të marrë pjesë në tubimin e partisë së Erdoganit

Në rajonin Yenikapı të Stambollit u mbajt “Tubimi i Madh i Stambollit” i cili u organizua nga Aleanca Presidenciale me pjesëmarrjen e presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe kryetarit të Partisë Nacionaliste MHP Devlet Bahçeli, raporton Anadolu Agency (AA).

Fjalime kanë mbajtur presidenti Erdoğan, kandidati për kryetarin e Bashkisë së Stambollit, Binali Yıldırım etj.

Në mesin e pjesëmarrësve ka rënë në sy edhr plaku 80 vjeçar duke shpejtuar të arrijë në tubim.

SHPËRNDAJE