Real Madridi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Botës për Klube, ku do të takohet me skuadrën japoneze, Kashima Antlers

Cristiano Ronaldo, është idhulli i Yuma Suzuki. Ai shënoi gol në gjysmëfinale të Kupës së Botës për Klube, ku më pas festoi në stilin e Ronaldos.

Tani, Suzuki do të realizojë ëndrrën e tij, pasi të dielën do të luajë përball Cristiano Ronaldos. 

Do të jetë interesante të shohim festimin e ngjashëm të golave në një ndeshje, kuptohet nëse Yuma Suzuki dhe Cristiano Ronaldos arrijnë të gjejnë rrugën drejt portës në finales e së dielës.

https://youtu.be/WR5gzb73MV8