E diel, 28 Maj, 2023
Ballina Lajme Aksidentohet një zyrtare e lartë e LSDM-së në lagjen e Shkupit

Aksidentohet një zyrtare e lartë e LSDM-së në lagjen e Shkupit

Kryetarja e komisionit për punë dhe çështje sociale e LSDM-së, Mila Carovska, mbrëmë ka marrë pjesë në një aksident komunikacioni i cili ka ndodhur në afërsi të “Red Caffe”, në lagjen e Shkupit Aaerodrom, përcjell Telegrafi Maqedoni.
Dëshmitarët okularë thanë se dëgjuan një goditje të tmerrshme, pas së cilës janë mbledhur një numër i madh i njerëzve.

Sipas informacioneve në vendin e ngjarjes ka arritur edhe zëdhënësi i partisë, Petre Shilegov, si dhe disa anëtarë tjerë të LSDM-së. Thuhet se Carovska nuk ka pësuar lëndime trupore, ndërsa në vendin e ngjarjes ka arritur edhe policia.