E hënë, 25 Janar, 2021
6 C
Skopje
Ballina Lajme Opinione

Opinione

Jakup Krasniqi Mustafës: Ti i ke 70 dosje në Prokurori

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Isa Mustafa, i cili dje ka thënë se opozita duhet të...

HIPOKRIZIA E NJË QEVERITARI !

HIPOKRIZIA E NJË QEVERITARI !Të dashur miq,Vice premieri demek për çështje ekonomike, deklaroi se përbindëshi ,,Jugohrom,, nuk qenka ndotësi më i madhë, por se...

I kujt është Kuvendi?

Shkruan: Albulena HaxhiuSe sa shumë ka degraduar Kuvendi i Republikës së Kosovës mjafton që për ca momente të shohësh dy mbledhjet e jashtëligjshme në...

Dyfytyrësi për të pafytyrët!

Në çdo raport ndërkombëtar me renome, përfshirë edhe Raportin e Progresit të Komisionit Evropian (për vitin 2015), Kosova është në krye të listës së...

MALI I ZI NË NATO, MAQEDONIA NË “PËRZHINO”!

Mr.Sc Flakron BEXHETIMarrja e ftesës për anëtarisimin e Malit të Zi në NATO padyshim paraqet momentin historik për Malin e Zi, duke e forcuar...

Zijadin Sela është nga Struga!

Shkruan :Tim  Shkupi LlamallariNë Strugë nuk ka shqiptarë me shumicë. As nuk ka shqiptarë Toptan. Një pjesë e madhe e struganëve janë në Diasporë.Kam...

Marrëveshja e Ohrit dhe fryma e saj, kauzë e tradhtuar

Opinion  nga Arben LabenishtiPas vitit 2001, objektivi i marrëdhënjeve të politikës shqiptare me popullin tonë dhe politikën maqedone ishte implementimi i Marrëveshjes së Ohrit....

Më Të Lexuara