E martë, 7 Korrik, 2020
24 C
Skopje
Ballina Lajme

Lajme

Manifestim letrar “Nëna e dashurisë së paqes” për nder të 106-vjetorit të lindjes së Nenë Terezës

Me mbështetjen e Komunës së Çairit, me rastin e 106 vjetorit të lindjes së Anjezë Gonxhe Bojaxhiut - Nënë Tereza dhe në prag të...

Këto femra nuk i refuzojnë kurrë marrëdhëniet seksuale

Sa herë ju ka ndodhur që të refuzoheni? Aplikoni këtë taktikë dhe nuk do të keni më dështime. Ja cilat femra nuk refuzojnë ftesën...

Qytetarët e Maqedonisë: Gjykatësit, ministrat dhe deputetët janë më të korruptuarit

Qytetarët konsiderojnë se gjykatësit, ministrat dhe deputetët janë profesionet më të korruptuara në Maqedoni. Kështu thonë rezultatet e hulumtimit të Qendrës maqedonase për bashkëpunim...

Ballistët të organizuar për ndeshjen Shqipëri – Maqedoni

Tifo grupi shqiptar Ballistët në faqen e tyre ne Facebook njoftojn qytetarët se: Biletat për ndeshjen e 5 shtatorit Shqipëri-Maqedoni janë ka fundi të gjithë...

LSDM: Cavkov MPB-në e shndërroi në agjenci për sigurimin e ish funksionarëve

Ministri i punëve të brendshme, Mitko Cavkov po vazhdon që t`i shërbeje familjes në pushtet në vend se qytetarëve që janë duke e paguar....

EKSKLUZIVE: Rrëfimi i plotë për vrasjen e “Komandant Shqiponjës”

Ka vazhduar sot seanca gjyqësore në Gjykatën Themelore Kumanovë, për vrasjen e Xhemail Rexhepit, i njohur në opinion si Komandant Shqiponja. Në seancë ka...

A ekziston vampiri brenda jush? zgjidheni testin dhe kuptojeni

Çfarë do të ndodhë nëse ju do ta vidhni energjinë? Psikologia amerikane, Judith Orloff thotë se secili është nga pak vampir, sidomos kur është...

Behgjet Pacolli e ka ditëlindjen

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli sot ka ditëlindjen.Sot me 30.08.2016 është ditëlindja e biznesmenit dhe politikanit kosovar Behgjet Pacolli, i cili...

Ekipi i filmit “Piktura e papërfunduar” zbarkoi në Strugë

Gjatë ditëve në vijim, ekipi i filmit me metrazh të mesëm, me titull pune “Piktura e papërfunduar”, të skenaristit dhe regjisorit shqiptar që jeton...

Më Të Lexuara

‘Po shpërndan virusin’, Flor Binaj i kthehet komentuesit dhe publikon përgjigjen e tamponit

Aktori i njohur i humorit Florjan Binaj pak ditë më parë bëri të ditur se është shëruar nga koronavirusi. Për disa ditë Flori u...

Japonia do ta ndihmojë Kosovën me 700 mijë dollarë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka takuar sot të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Japonisë, Mitsunori Ogasawar. Tema kryesore e këtij takimi ishte asistenca...

FFM anulon balotazhin, 13 futbollist të prekur nga “Covid 19”

Komisioni Garues pran Federatës së Futbollit të Maqedonisë, solli vendim për anulimin e sfidave të balotazhit për Ligën e Dytë – Perëndim. Vendimi është...

Ali Ameti në Dibër: Duhet të krenohemi që kemi ministra si Sadulla Duraku

Bashkimi Demokratik për Integrim në shpalosjen e programit zgjedhorë për zgjedhjet parlamentare të parakohshme parlamentare që mbahem me 15 korrik, qëndroi në Dibër, ku...

Ahmeti: Të gjitha ëndrrat më janë realizuar

Kryetari i BDl-së Ali Ahmeti ka thënë në Dibër se deri më tani të gjitha ëndrrat i janë realizuar. Ai shtoi se pas mbylljes...

S’ka ilaç për Covid-19, pacientët shërohen, Stevanoviq: Kërkoni ndihmë tek mjeku, nuk është turp të jesh i sëmurë

Temperaturat e larta në rang botëror nuk po e ulin numrin e të infektuarve me virusin korona. Në vjeshtë COVID-19 mund të rikthehet edhe...