E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
6 C
Skopje
Ballina Lifestyle

Lifestyle

12 shenja se shpirti juaj është i lodhur, jo trupi

Kur njerëzit ndihen të rraskapitur, instinkti i tyre i parë është të kontrollojnë shëndetin e tyre. Sidoqoftë, shkaku i rraskapitjes nuk duhet të kërkohet...

E mbani mend djalin e “Home Alone”, kështu duket sot si 40 vjeçar

Natyrisht, aktori Macaulay Culkin mbushi 40 vjeç në vitin 2020. Sikur ky vit të mos ishte mbushur me gjëra që na bëjnë vetëm të pyesim...

Si ta kapërcejmë frikën e të folurit në publik?

Mbaj mend që dikur kisha frikë nga të folurit në publik. Këmbët e mia dridheshin kur shkoja para publikut. Goja më merrej ndërsa filloja...

Nëse mendoni se jeta juaj nuk po shkon siç duhet, duhet të shihni patjetër këtë video!

https://youtu.be/2glvL5tMsn0 “Shpesh, jemi ne që e bëjmë jetën tonë depresive për shkak të mendimeve tona, ndaj ndonjëherë duhet ndryshuar mënyra se si i shohim, përceptojmë...

Gabimet që i përsërisim çdo ditë sa herë bëjmë dush

Gabimet që i përsërisim çdo ditë sa herë bëjmë dush Gabimet që i përsërisim çdo ditë sa herë bëjmë dush Publikuar 23:23 5 Gusht, 2020 Pak do...

Alban Skënderaj rikthehet për herë të parë pas pandemisë

Këngëtari Alban Skënderaj për herë të parë pas situatës së pandemisë është rikthyer me një koncert. Skënderaj në një intervistë për “Edicioni Veror 2020”...

Angazhohuni pak. Sa delfinë arrini të numëroni

Duket e thjeshtë, por në fakt nuk është edhe aq. Po përpiqemi t’iu vëmë pak në lëvizje dhe të kthjelloni mendjen. Vlerësoni aftësinë tuaja vëzhguese me...

Tregoni si mbani duart, t’ju themi çfarë personi jeni

Ekspertët e gjuhës së trupit besojnë se mënyra se si ju kryqëzoni gishtat thotë shumë për personin që jeni. Ky përfundim bazohet në studimin e...

Ilaçi më i mirë për djegien nga dielli tashmë është në kuzhinën tuaj

Pasi kaloni një ditë në plazh ka shumë mundësi të përjetoni një djegie të pa dëshiruar. Për fat të mirë zbutjen e dëmeve dhe dhimbjeve...

Më Të Lexuara

Maqedoni: Borë në Kodrën e Diellit, komunikacioni zhvillohet pa probleme

Trafiku rrugor në Maqedoni zhvillohet në rrugë të lagështa. Në Kodrën e Diellit dhe Stracin ka reshje të dobëta dëbore, por komunikacioni zhvillohet pa...

Rrëfimi i ish-ushtarit të UÇK-së që ishte 16 vjeç në luftë, bashkëluftëtar me babën e tij

Bekim Juniku nga Gjakova ditëlindjen e 16-të e kishte festuar në vijat e frontit, kur si një djalë tepër i ri i ishte bashkuar...

Lutfi Haziri thotë se situata me koronavirus në Gjilan është alarmante

Lutfi Haziri thotë se situata me koronavirus në Gjilan është alarmante. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka deklaruar se situata me COVID-19 në...

Vazhdojnë negociatat me Bullgarinë

Bisedimet për tejkalimin e mospajtimeve me Bullgarinë vazhdojnë ditëve në vijim në nivel të grupeve punuese, e udhëhequr nga ministrat për punë të jashtme...

Podujeve e Mitrovicë, votohet për kryetarët e rinj

Më 29 nëntor, qytetarët e dy komunave të Kosovës, Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut zgjedhin kryetarët e rinj. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...

​Shqiptarët e veriut apelojnë për dalje masovike në zgjedhje

Banorët shqiptarë të veriut të Mitrovicës kanë apeluar që bashkëkombasit e tyre të dalin në numër sa më të madh në zgjedhjet e jashtëzakonshme...