​Vlerësimi i lojtarëve Izrael – Shqipëri, më i miri Sadiku (Foto)

Armando Sadiku ka qenë lojtari më i mirë në fitoren e Shqipërisë ndaj Izraelit.Shqipëria ka treguar paraqitje shumë të mirë ndaj Izraelit në udhëtim,...

Edhe një italian kandidat për trajner të Shqipërisë

Federata Shqiptare e Futbollit kishte premtuar emrin e trajnerit të ri brenda muajit korrik, por edhe pse kanë kaluar tashmë javë nga zyrtarizimi i...

ZYRTARE: Edgar Çani te skuadra e madhe shqiptare

Klubi i Partizanit ka zyrtarizuar akordin me sulmuesin e Kombëtares shqiptare, Edgar Çani. Transferimi i Çanit është një nga transferimet më të mëdha të kësaj...

Mediave maqedonase u djeg video prezantimi i Shkëndijës para italianëve (FOTO+VIDEO)

Disa mediave në gjuhën maqedonase në Shkup u ka djegur video przantimi i Shkëndijës para italianëve, njofton Aktuale.mk Portali sportiv Ekipa.mk prezantimin e Shkëndijës e...

Trajneri i Skënderbeut zbulon shpërblimin për lojtarët

Rrugëtimi për sigurimin e pjesëmarrjes në grupet e Europa League nuk ka qenë aspak e lehtë për lojtarët dhe stafin e Skënderbeut, e për...

De Biasi merr drejtimin e skuadrës së La Ligas

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi shumë shpejtë pritet të gjejë punë, pas një pauze disa muajshe. Sipas mediave spanjolle, De Biasi pritet të...

Inter fitoi 5 derbi ndaj Milanit nga fillimi i vitit 2017

Interi, nga 16 shtatori e deri më 15 tetor, ka fituar ndaj Milanit edhe me skuadrën e Primaverave. Mauro Icardi realizoi het-trik derisa Inter mposhti...

Zidane ndryshon komplet formacionin e Real Madridit

Zinedine Zidane do të bëjë revolucion në formacionin e Real Madridit për ndeshjen e ardhshme ndaj Las Palmas në La Ligë. Siç raporton AS, nga...

Turqi – Shqipëri, formacionet zyrtare

Kombëtarja e Turqisë dhe ajo e Shqipërisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare. Kuqezinjtë janë mysafirë të Turqisë në takimin miqësor mes vete në kohën e...

Gazetari e bën homoseksual Batshuayin, futbollisti reagon ashpër ndaj tij

  The Chelsea Daily ka publikuar një artikull ku fliste më shumë rreth jetës private të futbollistit të Chelseat, Michy Batshuayi. Mes të tjerash, portali britanik...

Postimet e fundit