E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

MAQEDONI

spot_imgspot_img

RAJONI

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq nesër për vizitë në RMV

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq, nesër do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut, njofton AIM. Ajo do të realizojë takim me homologun e saj në...
spot_img

Postimet e fundit

Ja kush janë harxhuesit më të mëdhenj të rrymës në Maqedoni

0
17 familje harxhojnë 10% nga rryma e përgjithshme e harxhuar në vend, zbuloimbrëmë Komisioni Rregullator për Energjetikë. Por, për ç’lloj objektesh bëhet fjalë? TV21 ka ardhur...

Orët e humbura të mësimit, Shaqiri: Së shpejti vendim për filloristët

0
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri tha se presin përgjigje nga Byroja për Zhvillim në arsim për të përcaktuar mënyrën e zëvendësimit të...

Aksident i rëndë në Strazhë

0
Pasditën e sotme ka ndodhur një aksident i rëndë në aksin rrugor Gostivar- Kërçovë, gjegjësisht në afërsi të Strazhes. Sipas deshmitarëve okular dhe fotografivë...

Në kulmin e luftës në Ukrainë, arrin investim i madh rus në Maqedoninë e...

0
Në kulmin e luftës në Ukrainë, në Shkup, kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut ka arritur një investim i ri rus. Bëhet fjalë për rrjetin...

Amiri zgjidh 30 detyra matematike për 2 orë, por jeton me një vakt buke...

0
Nxënësi i klasës së tetë, 14-vjeçari Amir Destanov nga Qendra Ditore në Shuto Orizare, fitoi vendin e parë në klasën e 4-të, të 5-të...

BOTA

spot_imgspot_img

OPINIONE

SHËNDETËSI

spot_imgspot_img

sport

Showbizz

When you purchase essays online, you’re typically purchasing them from a company that owns the rights to them. In general, a writer will allow you to purchase one of the books but none of the essays. Why? As a academic essay writing journal needs to get unique content in order to be read by its members and contribute to the scholarly community. A company that owns the rights to a scholarly article or essay will market it for far less than they would if they owned the rights to some new literary work.