21 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020

Latest Posts

Çairi, Butelli, Aerodromi dhe Saraji edhe sot me numrin më të madh të të infektuarve me coronavirus

Nga 22 rastet e reja sot në Shkup, 5 persona janë nga Çairi, tre nga Butelli dhe nga dy në Aerodrom dhe Saraj, që...

Mickoski: E papëlqyeshme është që në kësi kushte të flitet për zgjedhje

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski thotë se “pushteti duhet të ndalojë me kërkimin e datës për zgjedhje për shkjak se prioritet numër një është...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Kovid- 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Kovid -19 për interesa...
Articles by:

Teuta Arifi

Kurti: Presidenti doli në ilegalitet, formalizimi i deklarimeve të sotme do të përfundojnë në Gjykatën Kushtetuese

Kryeministri në detyrë i qeverisë së Kosovës, Ablin Kurti, në një konferencë për media i komentoi zhvillimet e sotshme në vend duke...

Osmani: Thaçi s’mund të flasë në emrin tim

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, po tenton...

PDSH: E papërballueshme që qytetarët të vetfinancojnë maskat dhe dorezat, të sigurohen nga qeveria!

Epidemia Korona Virusit në Maqedoninë e Veriut çdo ditë vjen duke u rënduar. Është fakt që sistemi shëndetësor është i pa përgatitur...

Është gjetur mbi 1 tonë drogë në një depo në Butel

Biroja për Siguri Publike përmes Sektorit pët polici kriminalistike në kuadër të masave të përforcuara në luftën kundër tregtisë së paligjshme me...

Alternativa propozon orë policore prej orës 21 deri ne 05, për shkak të Ramazanit

Duke u gjendur në vigjilje të Muajit të Ramazanit, por edhe në kushte të pandemisë, Partia Alternativa, propozon që gjatë Ramazanit, orari...

Thaçi letër Kurtit: Nuk e shfrytëzove të drejtën për formimin e Qeverisë së re

Thaçi ka njoftuar Kurtin se tashmë do të bëjë një konsultim të përbashkët me liderët e partive politike parlamentare për hapat e...

Spasovski: Pas festave të majit do të diskutohet kur fëmijet do të kthehen në shkolla

Kryeministri teknik Oliver Spasovski tha se pas festave të majit, do të diskutohet nëse se kur fëmijët do të kthehen nëpër bankat...

COVID-19 dhe planet për rihapje

Disa vende në botë, përfshi Gjermaninë dhe Korenë e Jugut, dhe një numër shtetetsh në Shtetet e Bashkuara po lehtësojnë kufizimet e...

Latest Posts

Çairi, Butelli, Aerodromi dhe Saraji edhe sot me numrin më të madh të të infektuarve me coronavirus

Nga 22 rastet e reja sot në Shkup, 5 persona janë nga Çairi, tre nga Butelli dhe nga dy në Aerodrom dhe Saraj, që...

Mickoski: E papëlqyeshme është që në kësi kushte të flitet për zgjedhje

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski thotë se “pushteti duhet të ndalojë me kërkimin e datës për zgjedhje për shkjak se prioritet numër një është...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Kovid- 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Kovid -19 për interesa...

Nga 35 rastet e reja me Kovid – 19, 22 janë nga Çairi, Buteli, Aerodromi dhe Shuto Orizare

Nga gjithsej 35 raste të reja të diagnostikuara me Kovid-19, sipas të dhënave të publikuara sot, 22 janë nga Shkupi. Sipas Institutit të Shëndetit Publik,...

Don't Miss

SpaceX: Astronautët e NASA-s pritet të tentojnë sërish nisjen në hapësirë

Kompania SpaceX do të bëjë tentimin e dytë të shtunën që të nisë raketën me astronautët Doug Hurley dhe Bob Behnken drejt Stacionit Ndërkombëtar...

MPPS: Pagesë e asistencës sociale dhe e mbrojtjes së fëmijëve nga e marta, në tre grupe

ë drejtat e parave nga mbrojtja sociale dhe e fëmijëve për muajin maj do të paguhen para kohe. Ministria e Punës dhe Politikës Sociale...

Harxhime të papërballueshme për gjysmën e qytetarëve

Gjysma e qytetarëve të Maqedonisë së Veriut nuk mund të përballojnë koston e harxhimeve të paparashikueshme. Ndër to, sipas analizës të EUROSTAT-it (Zyra Evropiane...

VMRO-DPMNE kërkon të shkarkohen anëtarët e Komisionit për Sëmundje Infektive

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se “në ditën kur në Maqedoni kemi 52 raste të reja me qytetarë të infektuar, LSDM dalin me...

Reisi i ri Shaqir Fetahu ulet në kolltukun e BFI-së

Kreu i ri i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni reis Ulema Shaqir Fetahu nga sot zyrtarisht udhëheq institucionin. Në deklaratë për media reisi i...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.