9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Lajme Maqedoni

Maqedoni

Parlamenti i “shpërbërë” sot vendos për numër rekord Ligjesh!!

  Në seancën e sotshme është paraparë që deputetët të vendosin për ndryshimet dhe plotësimet e Ligjit për shpronësim, Ligjit doganor, Ligjit për shoqatat financiare,...

Kriza politike, ambasadorët kërkojnë zgjedhje gjithëpërfshirëse

Ambasadori i Holandës Vauter Plomp bëri thirrje për zgjedhje përfshirëse dhe zbatimin në përpikëri të Marrëveshjes së Përzhinës. Gjatë shpalosjes së prioriteteve të presidencës...

Komandanti me “bishtin” e Shkelur!…

Deputeti i BDI Rafiz Haliti sonte në Click  pa fije turpi pohon se: "Deri sa BDI është në pushtet çdo herë shqiptarët kanë pas...

Arsim Sinani “turpëron” Imer Aliun dhe Rafiz Halitin me !

 Në debatin e sontshëm në emisionin Click Plus, të ftuar ishin Rafiz Aliti nga BDI, Imer Aliu nga PDSH, Arsim Sinani- analist politik dhe...

Shilegov: LSDM-ja do të vendos nesër për veprimet e mëtejshme

Gjatë ditës së nesërme Këshilli qendror i LSDM-së do të marrë vednim përfundimtar nëse ministrat teknik do të mbeten në Qeveri dhe si do...

Sela: Zgjedhjet, të plotësohen të gjitha standardet, shqiptarëve u duhet legjitimitet për të ndalur këtë sistem që vepron kundër tyre!

Në një deklaratë për media, kryetari i LR-PDSH Ziadin Sela deklaroi qëndrimet e kësaj partie për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, konkluza të cillat soli...

LR-PDSH, Lëvizja “Besa,RDK, dhe “Uniteti” kundërshtojnë zgjedhjet e 24 prillit (VIDEO)

Partitë opozitare shqiptare kundërshtojnë vendimin e djeshëm për zgjedhje në 24 prill. Sipas tyre, kjo ju mundëson partive në pushtet që të vazhdojnë me...

BDI votoi shpërbërjen me vendim të VMRO-së (video)

BDI nuk ka pasur asnjë takim të anëtarëve të kryesisë për të sjellë qëndrimin rreth vendimit të shpërbërjes së Kuvendit. Por, ka mjaftuar mbledhja...

KUSHTETUTSHMËRIA E SHPËRBËRJES SË PARLAMENTIT !

Shkruan: Qenan AliuDeputetët e kanë të drejtën për të votuar për vetëshpërbërjen e parlamentit. Por ajo bëhet ekskluzivisht sipas dispozitave që përcakton kushtetuta, me...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...