E diel, 20 Shtator, 2020
13 C
Skopje
Ballina Lajme Maqedoni

Maqedoni

Uniteti formon degë në Çair dhe Studeniçan

LAJMËRIMPas Kumanovës, Likovës, Dibrës,.. kryesia e partisë Uniteti dje ndaloi në Shkup për formimin e dy degëve të saj, në Çair dhe në Studeniçan.Në...

Për nënat parti….

 Shkruan:Izet ZeqiriPër nënat parti....MOS HARTONI "STRATEGJI TË MËDHA KOMBËTARE" POR IDENTIFIKONI DISKRIMINIMIN DHE PUNONI PËR BARAZIMaqedonia vazhdon të ketë zhvillim të pabarabartë rajonal.Ka dallime...

Opozita rikujton ngjarjet e 24 dhjetorit (video)

 Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev duke rikujtuar ngjarjet e 24 dhjetori të vitit 2012 në Kuvend nga i cili opozita dhe gazetarët u dëbuan...

Shëndet e mirëqenie, harmoni, paqe dhe tolerancë për të gjithë ju besimtarë katolikë!

Portali Fol.mk ua uron të  gjithë besimtarëve të konfesionit Katolik Krishtlindjet. Të gjithë juve që sonte i festoni Krishtlindjet, ju urojmë Gëzuar dhe për shumë...

Futbollistët e Shkëndijës vizitojnë fëmijët me nevoja të posaçme(video)

 Futbollistët e Shkëndijës vizitojnë fëmijët me nevoja të posaçme  Klubi i Futbollit Shkëndija vazhdon traditën e nisur vitin e kaluar, duke treguar sërisht anën...

Sot fëmijët në Tetovë stolisën bredhin me PM10 (Foto)

Sot në Tetovë nga shoqata ‘Nëna dhe fëmija’ e mbështetur edhe nga Eco Guerilla u organizua eventi simbolik për ndotjen e ajrit.‘Në prag të...

Eco Guerila bashkë me presionin Qytetarë mbyllën Jugohromin!

Qeveria e Republikës së Maqedonisë mbrëmë vonë ka marrë vendimin për të mbyllur Jugohromin dhe të pezullojë punën e kësaj fabrike për një afat...

Skandal:Drejtoresha shqiptare ju ndan “POFALNICA” !…

 "Një foto sa një mijë fjalë ... Një ilustrim se sa zyrtare është gjuha shqipe nga BDI-ja ... Ky është më tepër se skandal! Në një...

UNIVERSITETET

Shkruan Xhelal Neziri  Nuk na nevojiten universitete të "mëhallave partiake", por institucione të mirëfillta arsimore që do të prodhojnë kuadro të gatshme për tregun europian...

Më Të Lexuara

Liga e Evropës: Shkëndija ia del me 10 lojtar, fiton kundër Botosani për të kaluar në raundin tjetër

Shkëndija ka shënuar një fitore me rëndësi të madhe. Skuadra shqiptare nga Maqedonia Veriore, Shkëndija ka shënuar fitore minimale në udhëtimin në Rumani, kundër Botosani. Golin...

Kusari: Është mëkat për vendin kush përfaqëson dhe mbron asetet e shtetit

Liqeni i Ujmanit është bërë shkak i përplasjes ndërmjet kryeministrit, Avdullah Hoti dhe deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila. Kjo e fundit tha se është...

Supper gol nga Ibraimi, Shkëndija në avantazh ndaj Botosanit në Rumani

Shkëndija ka kaluar në avantazh ndaj Botosanit me rezultat 0 me 1. Ibraimi ka shënuar në minutën e 3′ një super gol, PAS pak video...

Cakaj: Me Maqedoninë e Veriut kemi mision të përbashkët

Ministri i punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka qëndruar në vizitë zyrtare në Maqedoni ku është takuar me homologun e tij Bujar...

Bullgaria kushtëzon bisedimet për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, të futet edhe Marrëveshja për...

Gent Cakaj sot për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, sot (17 shtator) 2020 do të ketë takim bilateral me Ministrin...