9 C
Skopje
E shtunë, 30 Maj, 2020
Ballina Teknologji

Teknologji

IPhone7 rezistent ndaj ujit

Nuk ka ndoshta përdorues të iPhone, nga gjigandi Apple i cili nuk ka pasur frikën se mos ky mjet tashmë kaq i rëndësishëm iu...

WhatsApp me video thirrje

WhatsApp është një nga aplikacionet më të suksesshme, i cili u bë shumë i suksesshëm brenda pak viteve.Aplikacioni për mesazhe me tekst dhe me...

Kina hap stacionin më të madh nëntokësor të trenave

Në rajonin Xinjiang në Guangdong në jug të Kinës vihet në shërbim stacioni më i madh nëntokësor i trenave në kontinentin aziatik, sipas medias...

ZTE zbuloi pajisjen Axon MAX me ekran 6 inç

ZTE ka krijuar deri tani disa telefona inteligjentë shumë të mirë, me harduer të fuqishëm, materiale premium dhe kualitet të lartë. Seritë Axon janë...

Më Të Lexuara

Driton Zairi: Shitësi i mirë do të ju shes një veturë, kujdesi i mirë për klient ju shet 100 vetura

Mi-Da Grand Motors është e njohur si një kompani me përgjegjësi shoqërore. Misioni të cilin e ka kompania është që të siguroje mobilitet dhe...

Këshilli i Sigurimit nesër në ora 10:00 do të vendos nëse do të vazhdohet gjendja e jashtëzakonshme

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet nesër në ora 10:00, e cila është dita e fundit, e gjendjes së jashtëzakonshme që më 15 maj...

Vuçiq: Jam i gatshëm të nis dialogun kur të formohet Qeveria në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka thënë se është i gatshëm të vazhdojë dialogun posa të formohet qeveria e re në Kosovë. Vuçiq i ka...

VMRO-DPMNE: Morbide të flasësh për zgjedhje në këtë situatë

Ashtu siç lëviz kurba e të infektuarve, po ashtu lëvizin edhe qëndrimet e partive politike për datën e zgjedhjeve. Sipas VMRO-DPMNE-së, rritja e numrit...

ASH: BDI shfrytëzon pandeminë Covid 19 si instrument për fushatë parazgjedhore!

Nuk është hera e parë që zyrtarë të BDI-së si ato të nivelit lokal dhe qendror keqpërdorin situatën me pandeminë Covid 19 për interesa...

Gjendet i vdekur një shtetas gjerman në Shkup

Një 42-vjeçar nga Gjermania u gjet i vdekur në Shkup. Gruaja që e gjeti e paraqiti atë në polici, pas të cilës u kontrollua...