Përbërësit

1 luge te gjelles vaj vegjetal
1 qepë
1 patate
3-4 petë
450 gr Suxhuk
1 të bardhë të vezës

Hapat

1
Furrën e ndezim në temperaturë 180 gradë celsius, qepën, patatet i premë në copa të vogla dhe ş i vendosim në tigan me pak vaj për fërgim.

2
3 petë i lyejmë me vaj dhe i vendosim njërën mbi tjetrën, petën e 4 e shtrime dhe në të e derdhim glazurën e përgatitur.

3
Petët i bëmë role i lyejmë më të kuqët e vezes dhe i vëmë në furrë për pjekje rreth 30 minuta.

4
Ju bëftë mirë!