E diel, 20 Shtator, 2020
13 C
Skopje

Bota

Clinton e Obama, më të admiruarit

Presidenti amerikan Barack Obama dhe kandidatja demokrate për Shtëpinë e Bardhë, Hillary Clinton janë burri dhe gruaja më të admiruar nga amerikanët, sipas një...

Bota në vitin 2015 nëpërmjet fotografive të Reuters (Foto)

“Këto fotografi ndajnë me ne eksperiencën njerëzore- anën e errët të luftës, kënaqësinë që vjen nga pasioni i dashurisë dhe guximin për të realizuar...

NATO: Gati të mbrojmë Turqinë!

Tensioni mes NATO-s dhe Putinit pas rrëzimit të avionit rus nga ana e gjuajtësve F-16 turq është ende i lartë.Pas tërheqjes së raketave ‘Patriot’...

Princi Charles do të heqë dorë nga froni?!

Një vendim i rëndësishëm historik që do të çudisë britanikët do të shpallet në mbrëmjen e Krishtlindjes në Britaninë e Madhe. Princi Charles mund të...

Parashikime jo të mira për Euron

Kreu i Bankës Qendrore Evropiane, Mario Draghi, thotë të jetë i frikësuar se bashkimi monetar mund të bie në një “rreth vicioz” të deflacionit...

Hulumtimi ekskluziv: Obama dhe Merkel, më së shumti në botë duhen nga kosovarët

“Gallup International” e ka realizuar hulumtimin lidhur me popullaritetin e liderëve botërorë. Hulumtimi është kryer në 65 shtete të botës dhe në të kanë...

Netanyahu: Kurrë nuk harrojmë miqtë, Shqipëria s’dorëzoi hebrejtë te nazistët

“Jerusalem Post” shkruan se gjatë Holokaustit shqiptarët, pjesa më e madhe e të cilëve myslimanë, rrezikuan jetën e tyre për të shpëtuar hebrenjtë, përfshi...

BE: Sanksionet kundër Rusisë vazhdojnë edhe gjashtë muaj

Bashkimi Evropian i ka vazhduar sanksionet kundër Rusisë edhe për gjashtë muaj.Këto sanksione, që janë imponuar në përgjigje ndaj ndërhyrjes së Rusisë në Ukrainë,...

Konfirmohet: Në aeroplanin Air France kishte bombë

Autoritetet përgjegjëse kanë konfirmuar se pajisjet e dyshimta të cilat u gjetën në tualetet e aeroplanit të Air France i cili po fluturonte prej...

Më Të Lexuara

Liga e Evropës: Shkëndija ia del me 10 lojtar, fiton kundër Botosani për të kaluar në raundin tjetër

Shkëndija ka shënuar një fitore me rëndësi të madhe. Skuadra shqiptare nga Maqedonia Veriore, Shkëndija ka shënuar fitore minimale në udhëtimin në Rumani, kundër Botosani. Golin...

Kusari: Është mëkat për vendin kush përfaqëson dhe mbron asetet e shtetit

Liqeni i Ujmanit është bërë shkak i përplasjes ndërmjet kryeministrit, Avdullah Hoti dhe deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila. Kjo e fundit tha se është...

Supper gol nga Ibraimi, Shkëndija në avantazh ndaj Botosanit në Rumani

Shkëndija ka kaluar në avantazh ndaj Botosanit me rezultat 0 me 1. Ibraimi ka shënuar në minutën e 3′ një super gol, PAS pak video...

Cakaj: Me Maqedoninë e Veriut kemi mision të përbashkët

Ministri i punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka qëndruar në vizitë zyrtare në Maqedoni ku është takuar me homologun e tij Bujar...

Bullgaria kushtëzon bisedimet për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Bullgaria po kërkon mbështetje nga Bashkimi Evropian, që në kuadër të kornizës negociuese mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së, të futet edhe Marrëveshja për...

Gent Cakaj sot për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, sot (17 shtator) 2020 do të ketë takim bilateral me Ministrin...