E enjte, 9 Korrik, 2020
29 C
Skopje
Ballina Teknologji

Teknologji

Jeni bllokuar në trafikun rrugor?-Google ka zgjidhjen

Google kohën e fundit përsosi aplikacionin e saj Maps me një opcion të ri i cili do të ndihmoj  dhe paralajmroj në kohën e...

Ardhmëria e Microsoft-it është në krijimin e përmbajtjes 3D në kompjuterat tanë

http://https://www.youtube.com/watch?v=Itc5ihHDAnY Që nga prezentimi i  HoloLens,Microsoft  na njoftoi me  të ardhmen e hologrameve dhe objekteve virtuale 3D në hapësirën që na rrethon.Tani me Creators  Update ata përfaqësojnë dhe zgjidhje...

Kujdes! Aplikacione falas për përgjimin e bisedave në Viber

Përvec mundësive të shumta teknike , Viber përmban atë që është më e rëndësishme - është plotësisht i lirë dhe çdo gjë që ju duhet...

Konfirmohet SUV i ri i Skodas [foto]

Revista e njohur britanike “Auto Express” sjell disa informacione të reja në lidhje me modelin SUV të kompanisë Skoda, i cili pritet të arrijë...

Ekskluzive: Zbulohet Audi A4 që vjen në vitin 2017

Modeli A4 nga Audi ka qenë ndër modelet më të shitura pothuajse me të gjitha versionet e saj dhe mbetet ndër më të pëlqyerat...

XIAOMI DEBUTON ME MI MAX PRIME, E SHET PËR 272 EURO

Xiaomi ka zbuluar disa pajisje të reja në ngjarjen tri-ditore Diwali ku ka njoftuar edhe lansimin e telefonit të ri, Mi Max Prime. Pajisja e...

Gjermania dëshiron të ndalojë prodhimin e këtyre makinave

“Të ndalohen shitjet e makinave me naftë dhe benzinë!” Kjo është kërkesa që politikanët e Gjermanë i kanë bërë qeverisë Gjermane, dhe qeverive të shteteve...

BMW planifikon të prodhojë makinat elektrike X3 dhe Mini

BMW njoftoi të premten se ishte duke planifikuar për të lançuar një version të makinës X3, të gjithën elektrike si dhe një Mini elektrike. Kjo...

Spiunohet gjatë testimeve Mercedes S-Class AMG

Mercedes-Benz si duket e ka parë të arsyeshme që të rifreskojë pamjen e modelit të saj S-Class dhe t'i ofrojë blerësve një veturë -...

Më Të Lexuara

Del “përgjimi” i Zaevit me Greta Thunberg nga manipuluesit ukrainas

Kryeministri rus “Wuvan dhe Lexus” sot ka publikuar një bisedë midis ish-kryeministrit Zoran Zaev dhe “aktivistit për ndryshimin e klimës Greta Tunberg dhe babait...

Policia holandeze gjen “një dhomë torturash”, e cila gjendej brenda një kontejneri transporti

Policia holandeze zbuloi një që supozohet të jetë një “dhomë torturash” në një zonë rurale në mes të kufirit të Holandës dhe Belgjikës, e...

Trump: Jam i hapur për një takim me Kim Jong-un

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se është i hapur për një takim tjetër me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un, edhe pse...

Hoti: Qytetarët të vetëdijësohen për seriozitetin e situatës me COVID-19

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka thënë që është e nevojshme që të rritet vetëdija e qytetarëve për seriozitetin e situatës me pandeminë. Hoti përmendi...

Selmanaj tregon pse u shkarkua Vjosa Osmani

Lidhja Demokratike e Kosovës, me propozim të kryetarit Isa Mustafa, shkarkoi muajin e kaluar Vjosa Osmanin nga pozita e nënkryetares dhe kryesisë së kësaj...

Dimitrov: Do të angazhohem personalisht për drejtësinë

Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov tha se pavarësisht se në cilën pozitë do të ndodhet pas zgjedhjeve, personalisht do të angazhohet dhe do të...