E enjte, 2 Korrik, 2020
33 C
Skopje

Bota

Viti 2016 në Sidnei, spektakël fishekzjarresh (Video)

Në Sidnei ka hyrë tashmë viti 2016, i cili është pritur si zakonisht me festime spektakolare.Qielli i  Sidnei është ndezur nga drita e fishekzjarreve...

Clinton e Obama, më të admiruarit

Presidenti amerikan Barack Obama dhe kandidatja demokrate për Shtëpinë e Bardhë, Hillary Clinton janë burri dhe gruaja më të admiruar nga amerikanët, sipas një...

Bota në vitin 2015 nëpërmjet fotografive të Reuters (Foto)

“Këto fotografi ndajnë me ne eksperiencën njerëzore- anën e errët të luftës, kënaqësinë që vjen nga pasioni i dashurisë dhe guximin për të realizuar...

NATO: Gati të mbrojmë Turqinë!

Tensioni mes NATO-s dhe Putinit pas rrëzimit të avionit rus nga ana e gjuajtësve F-16 turq është ende i lartë.Pas tërheqjes së raketave ‘Patriot’...

Princi Charles do të heqë dorë nga froni?!

Një vendim i rëndësishëm historik që do të çudisë britanikët do të shpallet në mbrëmjen e Krishtlindjes në Britaninë e Madhe. Princi Charles mund të...

Parashikime jo të mira për Euron

Kreu i Bankës Qendrore Evropiane, Mario Draghi, thotë të jetë i frikësuar se bashkimi monetar mund të bie në një “rreth vicioz” të deflacionit...

Hulumtimi ekskluziv: Obama dhe Merkel, më së shumti në botë duhen nga kosovarët

“Gallup International” e ka realizuar hulumtimin lidhur me popullaritetin e liderëve botërorë. Hulumtimi është kryer në 65 shtete të botës dhe në të kanë...

Netanyahu: Kurrë nuk harrojmë miqtë, Shqipëria s’dorëzoi hebrejtë te nazistët

“Jerusalem Post” shkruan se gjatë Holokaustit shqiptarët, pjesa më e madhe e të cilëve myslimanë, rrezikuan jetën e tyre për të shpëtuar hebrenjtë, përfshi...

BE: Sanksionet kundër Rusisë vazhdojnë edhe gjashtë muaj

Bashkimi Evropian i ka vazhduar sanksionet kundër Rusisë edhe për gjashtë muaj.Këto sanksione, që janë imponuar në përgjigje ndaj ndërhyrjes së Rusisë në Ukrainë,...

Më Të Lexuara

Qindra zyrtarë republikanë të George W.Bush, përkrahin kandidatin demokrat Joe Biden

Qindra zyrtarë që kanë punuar për ish-Presidentin republikan, George W.Bush, kanë vendosur të mbështesin kandidatin demokrat, Joe Biden, në zgjedhjet e ardhshme të SHBA-së...

Serbi: Kapen me drogë njerëz të BIA-s, i dyshuar edhe një rus

Siç raportojnë mediat në Serbi, shtatë persona janë arrestuar të mërkurën, më 1 korrik, pasi janë gjetur të përfshirë në kultivimin e marihuanës, i...

Plagoset me armë zjarri një person në Tetovë

Para pak çastesh ne Reçicë të Vogël të Tetovës, pranë tregut të kafshëve një person rreth të dyzetave me iniciale SH.M është plagosur me...

MPJ-Maqedoni: Numri i imigrantëve në krahasim me vitin e kaluar është pesë herë më i lartë

Numri i imigrantëve që duan të arrijnë në Evropë përmes Maqedonisë është në rritje. Një nga arsyet është moti i mirë në këtë pjesë...

Katër vite nga vdekja e Almir Aliut, gjykimi akoma në proces

Katër vite nga vdekja e Almir Aliut nga Kumanova. Familjarët e tij akoma enden nëpër labirintet gjyqësore për të kërkuar drejtësi për 4-vjeçarin i...

Shkup: Dënohet sulmi i familjares së viktimës nga koronavirusi ndaj punëtores shëndetësore

Mbrëmjen e së martës, familjarët e një pacienteje në Maqedoninë e Veriut e cila humbi betejën pas qëndrimit prej një jave në spital si...